Konwertowanie dokumentów do PDF

Konwertowanie dokumentów do PDF
2010-01-06

Do pisania projektów i dokumentów przeważnie używamy program Word z pakietu Microsoft Office. Czasami jednak niezbędne jest dostarczenie plików w postaci niezależnej od platformy systemowej oraz oprogramowania komercyjnego - z pomocą przychodzi PDF.Adobe Acrobat to darmowy czytnik plików PDF, można go pobrać za darmo tutaj. Niestety edytowanie plików za pomocą tej aplikacji możliwe jest tylko po zakupie pełnej wersji, dlatego znaleźliśmy w Internecie mechanizmy umożliwiające darmowe konwertowanie

Word do PDF

.

Wyszczególniamy tu 3 darmowe usługi, szybko konwertujące dokumenty programu Word do formatu PDF:

Zamzar
Zamar to zaawansowany mechanizm konwersji, umożliwia transfer danych pomiędzy Word a PDF nawet gdy dokument zawiera obiekty graficzne lub muzykę. Wystarczy na stronie wskazać plik Word znajdujący się na dysku, wybrać format decelowy (oprócz PDF znajdziesz tu mnóstwo innych standardów zapisu) i na koniec podać adres e-mail, na który system odeśle link do gotowego pliku. Klikając w link pobierzesz utworzony PDF.

Sprawdź ZamzarFreePDFConvert
System umożliwia konwertowanie wielu rodzajów dokumentów pakietu Office, plików graficznych, stron internetowych i VGF (Vector Graphic Format) do standardu PDF. Wystarczy wskazać plik na dysku lub podać adres URL do źródła w Internecie, podać zwrotny e-mail i poczekać. Po krótkim czasie otrzymamy wiadomość z linkiem do pobrania gotowego PDF.

Sprawdź FreePDFConvertDoc2PDF
System ten wspiera wszystkie typy dokumentów z MS Office: Word, Excel, PowerPoint i Publisher. Działa podobnie jak poprzednie metody - wskazujesz plik do konwersji, wpisujesz nazwę nowego pliku i podajesz e-mail. Doc2PDF odeśle kopię pliku PDF na wskazany adres.

Sprawdź Doc2PDFPo przetestowaniu powyższych metod nie otrzymaliśmy żadnego spamu, nie gwarantujemy jednak, że Ty go nie otrzymasz.

Oprócz metod online proponujemy skorzystanie z kilku ciekawych programów operujących na plikach PDF:


a ponadto:


Zagraj w darmowe sieciowe
gry przeglądarmowe
i MMO online
Pobierz seks gry 3D
nowe gry erotyczne
i symulatory dla dorosłych
Konwertowanie wszystkich
dostępnych formatów
wideo do DVD