Tworzenie własnych DVD z użyciem ConvertXtoDVD

Tworzenie własnych DVD z użyciem ConvertXtoDVD
2009-12-09

ConvertXtoDVD konwertuje pliki wideo do postaci DVD. Instrukcja pokaże w jaki sposób utworzyć własne płyty DVD z menu, napisami i grafiką.

Pobierz ConvertXtoDVD

Etap 1 - dodawanie plików wideo
Najpierw wybierz pliki, które będą nagrane na DVD - aby dodać dane wybierz ikonę plusa po prawej stronie.

Epizod zostanie dodany do projektu. Po dołączeniu większej ilości plików można zmienić ich kolejność - zaznacz określony plik i użyj strzałek.

Etap 2 - dodawanie napisów
Jeśli napisy do filmu znajdują się w tym samym katalogu co plik wideo, ConvertXtoDVD automatycznie doda je do projektu. W przeciwnym razie musisz dołączyć je samodzielnie: kliknij prawym przyciskiem myszy na pozycję "0 Subtitle Stream" i wybierz "Add subtitle channel".

Krok 3 - tworzenie menu
Kliknij dwukrotnie pozycję Menu na górze listy, umożliwi to zmianę następujących ustawień:

Title: nazwa płyty DVD
Background: tutaj możesz dodać własne tło GIF, JPG itd...
Settings: znajdziesz tu ustawienia automatycznego odtwarzania, kolejności itd...
Title font: tutaj możesz wybrać czcionkę i rozmiar tytułu
Bullets font: określ rozmiar i czcionkę kolejnych punktów

Etap 4 - ustawienia
Tuatj możesz zmienić ustawienia procesu nagrywania. Wybierz menu Settings -> General.
General: określ miejsce gdzie ConvertXtoDVD zapisze pliki tymczasowe. Zaznacz katalog na dysku, który będzie miał co najmniej 6GB wolnego miejsca.

Następnie wybierz zakładkę Writing. Max items per page określa ile odcinków (plików) znajdzie się na jednej stronie menu. Jeśli do projektu dodałeś na przykład 6 plików, zmień to pole z 4 na 6, wtedy wszystkie części znajdą się na jednej stronie menu.

Teraz wybierz zakładkę Subtitles -> Text subtitles rendering settings (Subtitles style editor). Daje ona możliwość zmiany wielu ustawień dotyczących napisów. Po dokonaniu zmian możesz kliknąć na Preview i sprawdzić, czy jesteś zadowolony z wyniku.

Wreszcie wybierz zakładkę Burns i zaznacz napęd, który użyjesz do nagrania DVD. Jeśli nie wiesz jaką prędkość zapisu ma Twoja nagrywarka, z rozwijanego menu wybierz Max.

Etap 5 - nagrywanie DVD
Wszystko jest już gotowe do zapisania płyty, więc wybierz Convert i poczekaj aż proces tworzenia DVD zakończy się. Jeśli używasz ConvertXtoDVD w wersji shareware, film będzie zawierał niewielką reklamę na środku ekranu.

Powodzenia!

Pobierz ConvertXtoDVDZagraj w darmowe sieciowe
gry przeglądarmowe
i MMO online
Pobierz seks gry 3D
nowe gry erotyczne
i symulatory dla dorosłych
Konwertowanie wszystkich
dostępnych formatów
wideo do DVD