DVD Flick - darmowe nagrywanie filmów na DVD

DVD Flick - darmowe nagrywanie filmów na DVD
2009-12-07

Przewodnik pokaże jak utworzyć własne płyty DVD z ulubionymi filmami, tak by można było uruchamiać je na domowym odtwarzaczu DVD. Użyjemy do tego darmowego programu DVD Flick, konwertującego wideo do standardu DVD.Pobierz DVD Flick


Krok 1
Zainstaluj i uruchom program. Interfejs jest bardzo przejrzysty i czytelny. Najpierw trzeba wskazać film, który zostanie nagrany na płytę, z pionowego menu po prawej stronie wybierz Add Title i zaznacz plik.


Krok 2
Po dodaniu filmu po lewej stronie pokaże się żółty pasek, pokazuje on ile miejsca na płycie DVD zajmują aktualnie dodane pliki. DVD Flick jest w stanie automatycznie dobrać bitrate, więc jeśli jest to konieczne można dodać więcej niż 1 plik. Proponujemy jednak utworzenie kompilacji o długości krótszej niż 3 godziny, wtedy jakość zapisywanych danych nie powinna się pogorszyć.


Krok 3
Wybierz Edit Title z menu po prawej. Pokaże się okno z zaznaczoną opcją General - w pole Name wpisz nazwę tworzonej płyty DVD (będzie ona widoczna w menu).

Wybierz zakładkę Chapters, tutaj możesz określić jak i ile rozdziałów chcesz utworzyć. Ułatwiają one przewijanie i wyszukiwanie określonych scen w filmie.

Wybierz zakładkę Audio Tracks. Ścieżka dźwiękowa jest automatycznie wczytywana z wybranego filmu. Jeśli posiadasz film z wieloma ścieżkami audio, funkcja ta umożliwia dodanie innej. Zaznaczamy, że DVD Flick może mieć problemy z analizą plików formatu Matroska MVK.

Zmień zakładkę na Subtitle Tracks, umożliwia ona dodanie napisów do filmu. Wybierz przycisk Add i zaznacz napisy. Edit umożliwia konfigurację miejsca i sposobu wyświetlania tekstu: wysokość, czcionkę, język, marginesy itd.

Aby zamknąć okno ustawień wybierz Accept.


Krok 4
Z menu na górze wybierz Project Settings. W zakładce General określ rozmiar płyty DVD, na którą będziesz nagrywać film. Jeśli posiadasz wielordzeniowy procesor proponujemy wybranie w Thread Count 2 dla Dual Core lub 4 dla Quad Core.

Wybierz zakładkę Video i w polu Target format zaznacz standard rozpoznawany przez Twój odtwarzacz DVD. Encoding profile to wybór pomiędzy jakością zapisu a szybkością. Im lepsza jakość tym długość tworzenia DVD dłuższa, jeśli kompilacja zawiera mało plików proponujemy wybór Normal, w innym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie ustawienie wartości Best.

Wybierz zakładkę Burning i zaznacz co chcesz zrobić:
Create ISO image - utworzyć obraz, który można później nagrać na DVD
Burn project to disc - nagrać na płytę od razu po konwersji filmu

Aby zamknąć okno ustawień wybierz Accept.


Krok 5
Wybierz Menu settings z górnego menu i sprawdź czy pole Auto-play jest zaznaczone. Jeśli tak to zamknij okno klikając w Accept. Wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia procesu konwertowania i nagrania filmu, wybierz Create DVD.


DVD Flick to darmowa i przydatna aplikacja do tworzenia własnych płyt DVD z filmami, ale proces konwertowania w porównaniu z konkurencją jest dosyć długi, na przykład ConvertXtoDVD jest szybszy o około 50-80%.


Pobierz DVD Flick

Zagraj w darmowe sieciowe
gry przeglądarmowe
i MMO online
Pobierz seks gry 3D
nowe gry erotyczne
i symulatory dla dorosłych
Konwertowanie wszystkich
dostępnych formatów
wideo do DVD