Konwersja FLAC do MP3

Konwersja FLAC do MP3
2009-12-07

Instrukcja prezentuje jak szybko przekonwertowa? pliki FLAC (Free Lossless Audio Codec) do formatu MP3.Różnice pomiędzy FLAC oraz MP3:
- Pliki MP3 zajmują mniej miejsca niż FLAC
- Pliki MP3 są powszechniejsze, większość użytkowników jest w stanie odtworzyć je bez konieczności szukania specjalnego oprogramowania
- FLAC to format bezstratny, natomiast MP3 jest standardem stratnym, oznacza to, że FLAC nie zmienia dźwięku w stosunku do oryginalnego źródła


Proces konwertowania FLAC do MP3 jest szybki, a dane wynikowe nie zajmują dużo miejsca. Do konwersji będą potrzebne dwa programy, możesz je pobrać z naszego serwisu:
LAME MP3 Encoder
foobar 2000Krok 1
Pobierz i zainstaluj foobar2000. LAME MP3 Encoder nie posiada pliku instalacyjnego, jest to zbiór bibliotek i innych plików zapisanych w archiwum ZIP. Utwórz katalog na dysku, na przykład c:/LAME i skopiuj tam zawartość archiwum.


Krok 2
Aby otworzyć pliki FLAC w foobar 2000 istnieją dwa sposoby: możesz użyć polecenie z menu File->Open lub po prostu przeciągnij pliki do okna programu.


Krok 3
Zaznacz plik w programie (jeśli jest ich więcej możesz zaznaczyć wszystkie używając CTRL), naciśnij prawy przycisk myszy i wybierz: Convert->Convert to... tak jak pokazano na pierwszym rysunku. Foobar2000 wyświetli okno z opcjami konwersji.


Krok 4
Wybierz teraz docelowy format zapisu, proponujemy MP3 (LAME), 190 kbps, V2, fast (drugi rysunek). Kliknij przycisk "...", tutaj zaznacz bitrate i ustaw jakość wynikowych MP3. Im suwak bardziej w prawo, tym jakość dźwięku lepsza, ale zarazem wielkość pliku większa. Aby zatwierdzić ustawienia wybierz OK.


Na koniec kliknij przycisk OK, wtedy foobar2000 zapyta o dostęp do pliku LAME.exe. Wystarczy wskazać ścieżkę do utworzonego wcześniej folderu z LAME MP3 Encoder.

Wybierz Open. Konwersja rozpocznie się po wskazaniu miejsca, w którym zapisany zostanie nowy plik MP3.


Programy wykorzystane w przewodniku:
LAME MP3 Encoder
foobar 2000


Źródło: AfterDawn

Konwersja FLAC do MP3 screenshot 1
Konwersja FLAC do MP3 screenshot 2
Konwersja FLAC do MP3 screenshot 3
Konwersja FLAC do MP3 screenshot 4
Zagraj w darmowe sieciowe
gry przeglądarmowe
i MMO online
Pobierz seks gry 3D
nowe gry erotyczne
i symulatory dla dorosłych
Konwertowanie wszystkich
dostępnych formatów
wideo do DVD